Mungobohnen BIO Vigna indická

Mungobohnen BIO vigna indická nebo také Mungo fazole (vigna radiata) jsou semena vigny indické na klíčky (výhonky). Klíčky (výhonky) vigny indické jsou zdravé, obsahují užitečné minerální látky a vitamíny A, B, C a E.

Více detailů


69,00 Kč

374308

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Mungobohnen BIO vigna indická

Latinský název: Vigna radiata

Popis: Mungobohnen BIO vigna indická nebo také Mungo fazole (Vigna radiata) jsou semena vigny indické na klíčky (výhonky). Klíčky (výhonky) vigny indické jsou zdravé, obsahují užitečné minerální látky a vitamíny A, B, C a E. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do BIO Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v BIO Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část BIO Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do BIO Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Klíčky Mungo fazolí (vigny indické) mají vysoký obsah vitamínů A, B, C a E. Jsou lehce stravitelné, mají mírně pikantní příchuť. Hodí se na saláty, polévky a k přípravě asijských jídel. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 3 až 5 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.

 

Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013.


Výsev měsíce: 

Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak) 

Cenová skupina: E

Balení obsahuje cca 30 gramů.

Košík  

(prázdný)