Vážení přátelé, děkujeme Vám za zájem o naší službu. 


Přejeme Vám všechno nejlepší do Nového roku, stálé Zdraví a hodně Štěstí.


Ať Vám naše semínka zdárně klíčí a rostliny z nich vypěstované dělají jen radost.

 

Zásilky postupně odesíláme. V případě, kdy nám některá semena došla a my víme, že je v dohledné době dostaneme, dovolujeme si pozdržet odeslání Vaší zásilky. Věříme, že to chápete.


Jestli Vám pošta, zhruba do 10 dnů, po našem upozornění na její odeslání, zásilku nedodá, ozvěte se nám. Spolu ji určitě dohledáme.


Pokud chcete vědět, co se dá v jednotlivých měsících roku vysévat, napište do vyhledávacího okénka měsíc, který Vás zajímá...nyní třeba únor. Náš systém Vám vyhledá rostliny a odrůdy, které v zadaném měsíci můžete vysévat. Je jen na Vás, jestli si nějaká semena vyberete.

 

Nyní nám dovolte reagovat na jakou si "stížnost", která se "objevila" na internetu.

Nevíme, co si o tom máme myslet.

Kdyby to všechno byla pravda a ta paní si za tím vším stála, proč se pod svoji pomluvu a naše křivé obvinění NEPODEPSALA.

Nevíme, z jakého důvodu nás pomlouvá a poškozuje naše dobré jméno, které budujeme 30 let. Víme, ale jistě, že pokud svoje pomluvy z internetu neprodleně neodstraní, budeme vše řešit klasickou cestou.

Jestli si ta paní myslí, že když se nepodepsala, tak ji nelze vypátrat, tak se mýlí. Každý počítač na světě se dá dohledat, z toho vyplývá, že i ten její.

Když experti najdou počítač prakticky kohokoliv a kdekoliv na světě, najdou zcela jistě a bez problémů i adresu jejího počítače. 


Teď nám dovolte malou úvahu k pomluvě oné paní,  která si na nás na internetu stěžuje a nákup u nás zásadně nedoporučuje.

Píše, že si u nás zakoupila semena za 1 500Kč, to je divné, žádnou takovou objednávku jsme nevyřizovali.

Jisté však je, že když někdo vyseje semena za, jak píše, 1 500 Kč a nic mu, kromě plevele, nevyklíčí, tak určitě chyba nebyla v semenech, ale ve způsobu pěstování a v nedodržení podmínek nutných ke zdánému vyklíčení oněch semen. 

Jen tak mimochodem, za 1 500 Kč může být i asi tak 60 kusů sáčků jednotlivých druhů semen (to je dohromady víc než několik tisíc různých semen), od několika renomovaných dodavatelů. 

Je prakticky nemožné, aby při vhodném pěstování, z tohoto ohromného množství různých druhů semen, nic nevyrostlo. 

To si ta paní opravdu myslí, že různí dodavatelé semen z celé Evropy, dodávají neklíčící semena. Proč by to dělali. Kdyby tomu tak bylo, už nikdy nikdo by si žádná semena nekoupil, všichni by už dávno zkrachovali a my všichni bychom si nekoupili ani žádné vyrostlé květiny, bylinky, zeleniny, atd. Nepěstpvaly by se, k dispozici by nebyla, k jejich vypěstování nutná, žádná semena.

Z toho všeho je jisté, že chyba, pokud se opravdu stala, nebyla v semenech, ta jsou kvalitní a klíčící, ale v šikovnosti oné pisatelky.


Dovolte nám uvést několik příkladů zdárného pěstování.

Pokud semena vysejete do teplé vlhké sterilní půdy, nemůže Vám nikdy v oseté nádobě vyklíčit žádný plevel. Semena plevelů, plísně, houby, živočišné škůdce, atd., zničí sterilace půdy.

Teplou vlhkou sterilní půdu nejsnadněji získáte tak, že vsypete potřebné množství zahradní "kompostové" zeminy do kousku plátna, to potom, spolu se zeminou, vložíte na pařák na knedlíky, dáte do hrnce s vodou, tak, aby plátno s půdou nebylo ponořeno ve vodě, překryjete pokličkou a asi dvě hodiny necháte pod pokličkou propařovat, vodu podle potřeby doléváte. Potom ("plamen, elektrickou plotýnku, atd.) vypnete a necháte půdu v hrnci, pod pokličkou, do druhého dne vystydnout. Takto jednoduše získáte teplou, vlhkou sterilní půdu. Je naprosto bezpečná pro výsevy všech druhů semen.

Pozor: kupované substráty mohou obsahovat i nejrůznější, pro klíčící semena většinou ne moc bezpečné příměsi. Před výsevem do kupovaných substrátů se raději podívejte i na to, zda se pro Vámi vysetá semena vůbec hodí. Některé substráty jsou vhodné na výsevy zeleniny, jiné na květiny a další i jen na vysazování okrasných dřevin.

Po výsevu semen do teplé vlhké sterilní půdy, dle návodu (hloubka výsevu, teplota půdy, atd.), "překryjte" osetou nádobu průsvitnou potravinářskou fólií. Ta výsevy chrání před chladem a zaschnutím. Osetou nádobu nechte doma, v teple, nejlépe na skříni v obývacím pokoji, podle potřeby výsevy roste odstátou nechlorovanou vodou. Po vyklíčení většiny semen přeneste osetou nádobu na světlé teplejší místo, mladé rostlinky ještě nechte nějaký čas překryté průsvitnou fólií. Když jsou vysoké asi 5 centimetrů, fólii během dne z rostlinek sundejte, tím je "otužíte" na pokojovou teplotu. Po zesílení je vysaďte.

 

Když vysypete semena ze sáčku a podíváte na na ně, žádná semena plevelů v nich nenajdete, jsou čištěná.

Pokud semena vysejete do teplé vlhké sterilní půdy, jediné co vyklíčí a je zelené, jsou rostlinky vyrostlé z vysetých semen, nic víc.

Do teplé vlhké sterilní půdy vysévejte všechna drobná, dražší, dlouho klíčící a na světle klíčící semena. Když to tak neuděláte a semena vysejete jen do nějakého "běžného" substrátu, je veliká pravděpodobnost, že houby, plísně, živočišní škůdci a rychle rostoucí rostlinky, které vyklíčí ze semen plevelů obsažených v nesterilní půdě, Vaše výsevy zcela zahubí.

Tloušťka teplé vlhké sterilní půdy, ve výsevné nádobě, musí být minimálně 10 centimetrů. Jinak hrozí její vysychání a tím i zasychání klíčících semen. 

Když výsevy semen, která klíčí na světle, nepřekryjete průsvitnou potravinářskou fólií, během dne, hlavně na okenním parapetu, díky slunečnímu záření, zaschnou. Jakmile klíčící semena, jednou i třeba jen na chvíli zaschnou, už nikdy nevyklíčí, atd.

Když semena klíčící na světle zasypete půdou nebo budete zalévat konvičkou (proud vody zatlačí semena pod povrch půdy), nevyklíčí, atd. 

Semena vysetá přímo na záhon chraňte před škůdci: ptáky, mravenci, hlodavci, atd., jinak Vám mohu výsevy zcela zničit a nevypěstujete nic. Osvědčilo se překrýt osetou půdu bílou netkanou textilií, to je výborné i proti běláskům.

Zkrátka, když nebudete dodržovat naše návody na zdárné vyklíčení semen, budete nespokojeni a to jen a jen pouze vlastní vinou.

 

Semena dodáváme kvalitní a klíčící. Chyba v semenech určitě není.

 

Ta paní dále píše, že nejsme v nějakém vyhledávači a to je pravda.

V žádném vyhledávači nejsme hlavně proto, že dodáváme kvalitní, hlavně profesionální semena, která se nikde v Evropě do "barevných" HOBBY sáčků běžně nebalí a i proto není co, s čím, srovnávat.

Ještě nám, na závěr, dovolte jednu poznámku. Je ohromný rozdíl v klíčení semen květin, bylin a zeleniny. Semena rajčat a okurek bez problémů vyklíčí, ve vlhku, prakticky kdekoliv. Semena květin a bylin jsou na vyklíčení mnohem a mnohem náročnější. Bez dodržení podmínek nutných k jejich vyklíčení, nemusíte vypěstovat vůbec nic.

 

Pokud budete dodržovat naše návody na vyklíčení semen (například: teplá vlhká sterilní půda, hloubka výsevu, světlo-překrytí výsevu průsvitnou potravinářskou fólií, vlhko, teplota, doba potřebná k vyklíčení, atd.),  návody jsou uvedeny na každém sáčku, budete s našimi semeny spokojeni.


Uvědomte si, že semena při klíčení nesmí ani na chvíli zaschnout. Udržujte je proto ve vlhku, nikdy ne v mokru (i proto je lepší překrýt výsevy průsvitnou potravinářskou fólií).

Jakmile semena při klíčení, třeba jen na chvíli zaschnou, již nikdy nevyklíčí.


Je jisté, že prakticky žádná semena na světě nemají 100% klíčivost.

Počítejte s tím, že ze semen zeleniny (okurek, rajčat, atd.) vypěstujete i více než 65 až 75% sazenic. Příklad: v sáčku je 100 semen zeleniny, z nich, při správném pěstování, vypěstujete cca 65 zdravých sazenic.


Semena květin, zvlášť v kvalitě HOBBY, však mají, všude na světě, klíčivost menší. 


Vysévejte vždy všechna semena ze sáčku.

 

Prohlášení:

 

Při vytvoření objednávky v e-shopu zásilkové služby: www.aev-vs.cz jsem si vědom (a) toho, že dávám vědomě a dobrovolně souhlas se zpracováním a uchováváním svých osobních údajů (jméno, příjmení, adresa, e mail a všechno objednané zboží), v počítačích zásilkové služby AEV-VS. Více najdete v obchodních podmínkách.

 

Vysvětlení:

Vytvořením objednávky v našem E shopu souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů (jméno, příjmení, úplná adresa a všechno Vámi objednané zboží) v našich počítačích, tak, jak to nařizuje evropská směrnice GDPR. 

 Vaše jméno, příjmení a úplná adresa slouží pouze ke zdárnému vyřízení a doručení Vaší zásilky. Bez nich nám Česká pošta zásilku nepřevezme k přepravě.

 

Věříme, že Vám i v letošním roce budou dělat radost rostliny vypěstované z našich semen a že dobrá chuť, kterou dodají Vašim jídlům naše koření a kořenící směsi Vás uspokojí.  

 

Jakmile od nás Vaši zásilku převezme Česká pošta, odešleme Vám informační e mail - odesláno. Od tohoto dne ji už dopravuje Česká pošta.

Pokud neobdržíte zásilku asi do deseti dnů po našem oznámení o jejím odeslání, napište nám, společně to vyřešíme.


V případě, že některá, Vámi objednaná, semena nebudou momentálně k dispozici a my víme, že je v blízké době dostaneme, dovolujeme si Vám krátce pozdržet dodání zásilky. Věříme, že to chápete.

 

Při vyplňování objednávkového formuláře, to je: jména, příjmení, ulice, obce, města, atd. používejte českou (slovenskou) klávesnici s háčky, kroužky a čárkami nad písmenky a to proto, aby Vám pracovníci České pošty mohli zásilku bezpečně doručit.

 

Po vybrání zboží si vytvoříte objednávku zmáčknutím tlačítka k pokladně. A to tak, že do příslušných kolonek napíšete svojí adresu, e mail. Následuje Váš souhlas s dodacími podmínkami, ten vytvoříte kliknutím do bílého čtverečku, vlevo nahoře, nad způsobem platby.

 

Potom si můžete vybrat způsob platby. Při platbě na náš účet (napřed platba dopředu na náš účet, po připsání částky na náš účet, dodání zásilky doporučeným dopisem) potvrdíte a odešlete objednávku tím, že kliknete na rámeček, ve kterém je zobrazen příkaz k úhradě bankovním převodem.

Při platbě na dobírku nakonec kliknete na obrázek automobilu, v rámečku.

Dovolte nám uvést názorný příklad platby na dobírku: vyplníte formulář (adresa, e mail, atd.), potom odsouhlasíte dodací podmínky. V sekci - Doprava - je potřeba, při výběru platba na dobírku, kliknout na kroužek před znakem Česká pošta dobírka. V kroužku se objeví tečka, tím je doprava na dobírku potvrzena. Pak se Vám k objednaným semínkům přiřadí základní dobírkové dopravné. V další sekci - Výběr způsobu platby - se v rámečku zobrazí automobil, kliknete na něj a tím je Vaše objednávka vytvořená. Na Vašem počítači se zobrazí potvrzení objednávky a my Vám zásilku odešleme na dobírku.

Pokud se na Vašem počítači potvrzení po odeslání objednávky nezobrazí, asi se někde stala chyba. V tomto případě vytvořte, prosím, objednávku znovu. Děkujeme.


Jestli Vás zajímají hlavně novinky, najeďte si na konec stránky a zmáčkněte "tlačítko" novinky.

 

Pokud Vás zajímá náš celý sortiment, pak si na levé straně obrazovky postupně zmáčkněte tlačítka - Koření, Semena.

Nezapomeňte ani na úplně poslední "tlačítko" po levé straně užiteční pomocníci. Zde najdete třeba pomůcky na roubování (kolíčky klipsny, pásky). 

 

Krmné řepy, mrkve, kapusty a semena rostlin na "zelené hnojení" najde pod tlačítkem krmné i užitečné rostliny.

Jestli potřebujete krmné řepy, které nedají při obdělávání tolik práce, pak právě pro Vás máme výborné francouzské jednoklíčkové odrůdy v EKO kvalitě.

 

Pro detailní vyhledávání semen, koření, atd., můžete využít okénko - hledat.

Pokud do tohoto okénka napíšete to, co chcete najít, náš systém Vám to, pokud to vedeme,  najde. Například: Start S F1, Amy, atd. 

Jestli chcete najít nějakou jednotlivou skupinu rostlin, napište název této skupiny do okénka - vyhledat - v jednotném čísle. Například: bazalka, pepř, rajče, paprika, okurka, tykev, atd. Systém vyhledá semena, koření, atd., v těchto skupinách.

I když Vám náš systém ve skupině rostlin, ve které hledáte, náhodou nenajde tu odrůdu, co hledáte, nemyslete si, že ji nemáme. Zkuste do vyhledávacího okénka napsat název odrůdy, kterou hledáte a náš systém Vám ji najde. Omlouváme se Vám, ale náš sortiment je v některých druzích rostlin tak obsáhlý, že je systém zahlcen informacemi.

 

Jestli si s něčím nebudete vědět rady, napište nám na e mail aev.vs@post.cz, rádi Vám odpovíme.

 

Semena nových odrůd (i další obrázky) doplňujeme postupně. Jestli Vás novinky zajímají, koukněte se občas na naše stránky.

 

Zatím je moc dobré vědět že, semínka květin, zeleniny, okrasných rostlin, léčivých a aromatických rostlin a také koření (k výsevu, přímé spotřebě, jako krmení pro Vaše miláčky, k použití na zelené hnojení, atd.),

Vám dodává zásilková služba  AEV - VS

Hlemýždí 20
Brniště
471 29

mobil: 728 385 042
e-mail: aev.vs@post.cz
www.aev-vs.cz
www.nasinec.cz

V Praze pro Vás připravujeme "vzorkovnu", zatím nefunguje. 

 

Adresa vzorkovny bude : Travná 1292, Praha 9, Jahodnice.

 

Při dopravě městskou hromadnou dopravou můžete využít tyto autobusy:

Z DEPA Hostivař se k nám dostanete linkou 163.

Z PALMOVKY se k nám dostanete linkou 109.

Z ČERNÉHO MOSTU se k nám dostanete linkou 110.

 

Kontaktní telefon je: 728 385 042 

 

Telefon a pražská vzorkovna v současné době zatím nefungují.
IČO: 16508092 

 

Dodáváme asi 6000 druhů semen květin, okrasných rostlin, zeleniny, léčivých rostlin a koření.

Kontaktujte nás, rádi Vám podáme doplňující informace. Je hodně druhů semínek, které zde zatím nenajdete, ale vedeme je a máme k dispozici. Dodáváme menší, větší, ještě větší i největší balení semen a koření. Obrazně řečeno: Vyberte si množství a my se budeme snažit Vás uspokojit.

 


DomůDomů

Košík  

(prázdný)