MENU

Brokkoli BIO brokolice

Obrázek není

Brokkoli BIO (Brassica oleracea) jsou semena brokolice na klíčky (výhonky). Brokolicové klíčky (výhonky) obsahují i proti rakovinotvorné látky, podporují krevní oběh.

Více detailů


66,00 Kč

374052

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Brokkoli BIO brokolice

Latinský název: Brassica oleracea

Popis: Brokkoli BIO (Brassica oleracea) jsou semena brokolice na klíčky (výhonky). Brokolicové klíčky (výhonky) obsahují i proti rakovinotvorné látky, podporují krevní oběh. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do BIO Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v BIO Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část BIO Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do BIO Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Brokolicové klíčky a výhonky obsahují i proti rakovinotvorné látky, podporují krevní oběh, mají antibiotické účinky. Chrání i před nachlazením, chřipkou i infekcí močových cest. Obsahují i značné množství vitamínů a minerálních látek. Jsou lehce stravitelné, mají mírně pikantní příchuť. Denně bychom měli konzumovat asi 10 až 20 gramů (2 až 3 lžíce) brokolicových výhonků a klíčků. Hodí se na brambory, masa, ryby, saláty, polévky a zeleninové koktejly. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 4 až 6 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.

 

Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013

Výsev měsíce:

doma, ve Startér Setu (na vatě, jinak): leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec

Cenová skupina: E

Balení obsahuje cca 15 gramů.

Košík  

(prázdný)