MENU

Rauke BIO roketa setá

Rauke BIO roketa setá

Rauke BIO (Eruca sativa) jsou semena rokety na klíčky (výhonky). Roketové klíčky (výhonky) můžeme použít třeba i jako kořennou přílohu k zelnému, vajíčkovému a bramborovému salátu.

Více detailů


86,00 Kč

374100

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Rauke BIO roketa setá

Latinský název: Eruca sativa 

Popis: Rauke BIO (Eruca sativa) jsou semena rokety na klíčky (výhonky). Roketové klíčky (výhonky) můžeme použít třeba i jako kořennou přílohu k zelnému, vajíčkovému a bramborovému salátu. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do BIO Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v BIO Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část BIO Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do BIO Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Roketové klíčky můžeme použít třeba i jako kořennou přílohu k zelnému, vajíčkovému, uzeninovému a bramborovému salátu. Mladé listy se hodí i k ochucení fazolových lusků. Jemně nasekané jsou výborné do směsí na pizzu, omelety, milánské špagety a další těstovinová jídla. Použít je můžeme podobně jako pažitku, na chléb s máslem, vařené brambory, do tvarohů a obložených mís. Můžeme si z nich připravit i velice pikantní a chutný špenát. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 5 až 10 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.

 

Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013


Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak)

Cenová skupina: G

Balení obsahuje cca 40 gramů.

Košík  

(prázdný)