MENU

Radies Rot Bio

Obrázek není

Radies Rot BIO (Raphanus sativus) jsou semena ředkvičky červené na klíčky (výhonky). Ředkvičkové klíčky (výhonky) obsahují i éterické oleje, mají příjemnou ostřejší pikantní příchuť.

Více detailů


119,00 Kč

374409

Radies Rot BIO ředkvička

Latinský název: Raphanus sativus

Popis: Radies Rot BIO (Raphanus sativus) jsou semena ředkvičky červené na klíčky (výhonky). Ředkvičkové klíčky (výhonky) obsahují i éterické oleje, mají příjemnou ostřejší pikantní příchuť. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do BIO Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v BIO Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část BIO Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do BIO Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Ředkvičkové klíčky obsahují i éterické oleje a mají příjemnou ostřejší pikantní příchuť. Jejich konzumace napomáhá čistit krev, má i dezinfekční a močopudné účinky. Jsou ideální na saláty, salátové dresinky, sýrová jídla nebo na jednohubky a kanapky. Použít je můžeme i jako koření. Mimo jiné, obsahují i vitamíny A, B1, B2, B3, C, dále pak i hořčík, vápník a fosfor. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 3 až 5 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.

 

Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013


Výsev měsíce:

Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak)

Cenová skupina: I

Balení obsahuje cca 30 gramů.

Košík  

(prázdný)